Program Alumni

  • Tony Mitchell – Univ North Texas
      (2nd Rd NBA Draft pick Detroit) 
  • Brandon Fields – Nevada-NBA D league
  • Ronnie Moss – TCU – Overseas
  • Will Hensley – Northern Arizona     (Asst Coach N. Colorado univ)
  • Latavious Williams – 2nd Rd Draft pick Miami Heat (Overseas)
  • Joe Jones – Texas A&M (Overseas)
  • Marcus Smart – Oklahoma State- NBA
  • Nick Banyard – New Mexico
  • D’von Campbell- Rutgers
  • Kendall Timmons- Tulane
  • Alex Malone- SMU
  • Montrell McDonald- Arkansas
  • Kevin Butler- UTA
  • Jordan Tolbert- Texas Tech
  • Cannen Cunningham- SMU
  • Phil Forte- Oklahoma state
  • Kris Gulley- Long Beach St
  • CJ McElrath- Army
  • Brian Talley- Southern
  • Tommy Moffit – UTA
  • Jeremy Mayfield – UAB
  • Casey Forge- San Angelo St
  • Aaron Thompson – Sam Houston
  • Dez Strickland- York College
  • Ryan Dougherty- SW Baptist 
  • Tyler Jefferson – E. New Mexico
  • Chris Roberts – Bradley 
  • Robert Lee – Houston
  • Brent Hackett – TCU
  • Charles Hill – TCU
  • Holt Harmon – Cornell
  • Dejuan Smith – Concordia
  • Chris Talkinton- San Angelo st
  • KC Ross-Miller – New Mexico St
  • Jermis Smith – Georgia Tech
  • Jeffrey Murial – TX AM Corpus
  • John Malone – Henderson st
  • Andre Vaughn – York College
  • Dylan Brewer- York College
  • Deshawn Phoenix – Metro State
  • Ciante Evans – Nebraska (Football)
  • Johnathan Gray – Texas (Football)
  • Clarke Overlander -Arkansas Tech
  • Darrell Gibbs – Midwestern State
  • Michael Benton- E. New Mexico
  • Bj. West – New Mexico State
  • Waverly Austin – Oregon
  • Isaiah Jay – Texas Wesleyan
  • Melvin Johnson – Ark-Little rock
  • Taylor Luster – Hill JC
  • Thomas Cook- Trinity Valley JC
  • Cameron Spencer – North Texas
  • TJ Clark – Moorehead State
  • Ricky Roberts – Panola JC  
  • Hayden Hunter- Weber State
  • Xavier Adams – New Mexico
  • Jaxon Holden – Stephan F Austin
  • Chad Elliott- Wesleyan Univ (Conn)
  • Josh Swearingin- SAGU
  • Elijah Strickland- OK Christian
  • Jon Hatcher-UT Dallas
  • Tyler Flores – UTSA 
  • Clay Morgan – Midwestern state
  • Niko Boleware –  LeToeurno Univ
  • Terrance Hubby – Lamar UNIV
  • Auston Evans – LaFayette College
  • Joseph Ritter – Correll UNIV
  • Olin Carter – UNIV of San Diego
Gordon Hill -Northeastern State Univ
Bryson Erby- Letourneau Univ
Andre Washington – Illinois State  (MVC)
Tyrik Price – Collin County JC
Malik Mclemore – Emporia State 
Brandon Smithey – Pittsburg State
Isaiah Brown – Northern Iowa (MVC)
Christian Edmonson – Pittsburg State
Devante Waldon – New Mexico JC
Vandy Hopson – Baker University
Michael Mayhew – Portland State 
Andrew Hickey – Kansas Wesleyan 
Ben Ritter – Mississippi College
Conner Lidiak – Dallas Baptist

Ryan Flores – Collin County JC

2018 Commitments

Zac Watson – UC Riverside

Isaac Likekele – Oklahoma State

  • Parker Hicks – Texas Tech
  • Kyler Edwards – Texas Tech
  • Logan Cook – St. Edwards
  • Lavelle Scottie – Air Force
  • John Scully – Army
  • Bryson Powers – UT Tyler
  • Conner Lidiak – Dallas Baptist
  • Vernon Smith – Concordia
  • Aaron Frizell – Letourneau
  • JJ Thomas – Louisiana Lafayette
  • Grant Sherfield- UCLA
  • Bryce Cook – SMU
  • Isaiah Lewis – Northern Arizona
  • Jalen Wilson – Michigan